Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zgierzu

Idź do spisu treści

Menu główne

aktual6

Albertiana 2018


07.02.2018r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Zgierzu odbył się przegląd wyłonionych do etapu regionalnego dziewięciu zespołów teatralnych oraz trojga solistów z województwa łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego. Była to część XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Albertiana 2018", organizowanego przez panią Annę Dymną oraz Fundację im. Brata Alberta. Zwycięskie zespoły oraz solista zaprezentują się w finale, który odbędzie się 19 marca na deskach teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.
Etap regionalny, w ramach którego wystąpił nasz zespół "Akcent", był efektem współpracy wspomnianej Fundacji Brata Alberta, Starostwa Powiatowego w Zgierzu oraz Urzędu Miasta Zgierza, a także zgierskiego Koła PSONI i Szkoły Podstawowej nr 8. Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Zgierza, Marszałek Województwa Łódzkiego, Starosta Zgierski oraz Dyrektor Łódzkiego Oddziału PFRON.
Serdecznie dziękujemy wszystkim innym osobom zaangażowanym, w tym Tarcza Events za zaplecze techniczne oraz oprawę muzyczną. Nie możemy pominąć również wspaniałej publiczności.
Wśród laureatów w kategorii grup teatralnych znaleźli się kolejno:
- Teatr ,,Wielkie Jajo" ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pruszkowie z przedstawieniem "Niezły cyrk" (I miejsce),
- Zespół "Pozytywka" z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Czepowie z "Bleee…" (II miejsce),
- Zespół "AKCENT" z PSONI Koło w Zgierzu - przedstawienie "To co najważniejsze" (III miejsce).

Pozostałe zespoły, które zaprezentowały wczoraj swoje zdolności to "Tęcza" z Łęczycy, "Zespół Orkiestry Perkusyjnej Mały Big Band" z Łodzi, "GTI" z Ignacowa "Kraina czarów" ze Skierniewic, "Pozytywni" z Młodocina Większego oraz "Tacy sami" z Suwałk.
Zwycięzcą w kategorii solistów została uczestniczka z Środowiskowego Domu Samopomocy z Radomia – Małgorzata Pietralska. Zaśpiewała utwór "Małe tęsknoty" z repertuaru Krystyny Prońko.
Konkurowała z Magdaleną Burzyńską z Suwałk, która wykonała utwór "Och, życie kocham Cię nad życie" oraz z Kamilą Dajcier z Radomska która wykonała utwór
„Przyjdzie taki dzień” z repertuaru Katarzyny Popowskiej.
Gratulujemy wszystkim laureatom oraz pozostałym artystom. Trzymamy kciuki za kolejne występy i mamy nadzieję na ponowne spotkanie w tak zacnym lub jeszcze lepszym gronie za rok! 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego